top of page

Листкове підживлення сої препаратом SOLU K 52

Запобігання дефіциту поживних речовин та пошкодженням від засухи

Вирощування сої стає для аграріїв все цікавішим – зрештою, соя демонструє найвищі темпи зростання за площами у німецькомовних регіонах. Тому вирощування сої за останні роки також надзвичайно сильно збільшилось і в Австрії. Близько 93 000 гектарів орних земель вже використовується для вирощування цієї універсальної бобової культури. Для порівняння: у 2008 році це було тільки близько 18 000 гектарів – отже площа збільшилась уп’ятеро. Близько 35% площ сої в Австрії використовуються відповідно до критеріїв органічного землеробства. 

Для вирощування сої, а також інших бобових культур існує багато факторів:

  • зв’язування атмосферного азоту

  • відсутність потреби у мінеральному азотному добриві, що призводить до зменшення викидів парникових газів та зниження витрат

  • внесення різноманітності до зернових сівозмін і, таким чином, зниження тиску від можливих хвороб

  • покращення структури ґрунту

  • запобігання резистентності дикорослих трав

  • можливість обробітку ґрунту без плуга

  • зменшення залежності від імпортованих білкових кормів

  • отримання більше вигоди на власному підприємстві при годуванні домашніх тварин

Як SOLU K 52 може позитивно впливати на ріст та врожайність сої та інших зернобобових культур?

Сої та іншим зернобобовим культурам, як правило, потрібно мало води. Найбільше води соя потребує у перші три тижні цвітіння. У цей час формується стручок та визначається кількість зернин у стручку та збільшується товщина стручка – рослина особливо сильно реагує на нестачу води. Щоб запобігти можливим пошкодженням від засухи, ми рекомендуємо ще у травні, однак не пізніше, ніж у червні регулярне листкове підживлення препаратом SOLU K 52. 

Хороше забезпечення її калієм є гарантією ефективного використання води та основою для гарантованого отримання врожаю.

Соя потребує відносно великої кількості калію, бажано у формі сульфату калію. Поглинання є найвищим під час швидкого вегетативного росту та сповільнюється, коли починається формування насіння. Поглинання триває від двох до трьох тижнів до того, як дозріє насіння.

Поглинання калію зменшується, коли рівень кисню в ґрунті низький, тому при поганій аерації потрібно більше калію. Холодний ґрунт зменшує швидкість та ступінь росту коренів. Це, у свою чергу, може обмежити засвоєння поживних речовин.

Дефіцит сірки найбільш імовірний у прохолодну, вологу погоду та у сильно виснажених ґрунтах з невеликим вмістом органічної речовини. У цьому випадку також може допомогти препарат SOLU K 52: 

SOLU K 52 містить 45 % сірки та може швидко та ефективно компенсувати дефіцит сірки завдяки цільовому листковому підживленню.

 

Зрештою, значення pH ґрунту також є важливим фактором для врожайності: Оптимальне значення pH має складати від 6,2 до 7,0.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПІДЖИВЛЕННЯ

Діаграма росту
bottom of page