top of page

Листкове підживлення пшениці препаратом
SOLU K 52

Оптимізація стійкості до холоду та поглинання поживних речовин

Для росту культур зернових калій виконує два важливих завдання: Він регулює водний баланс та білковий обмін. Якщо рослина достатньо забезпечена калієм, то вона споживає менше води, краще витримує посушливі періоди та розвиває більшу стійкість до холоду.

Дефіцит калію у пшениці та інших зернових культурах має схожі ознаки, як надлишок азоту:

  • недостатня стійкість

  • підвищена схильність до захворювань

  • симптоми в’янення

  • хлороз на старих листках

  • мала збереженість резервних речовин у зерні

Як SOLU K 52 може позитивно впливати на ріст та врожайність пшениці та інших зернових культур?

Перевагою листкового підживлення препаратом SOLU K 52 є безпосереднє та швидке поглинання поживних речовин для метаболізму рослинної тканини. При цьому споживання енергії для перетворення всередині рослини залишається незначним. Поглинання поживних речовин також відбувається незалежно від факторів навколишнього середовища, напр. від вологості ґрунту.

Окрім цього, препарат SOLU K 52 можна поєднувати разом із пестицидами та регуляторами росту, у багатьох випадках це призводить до вигідної синергії: У сухих умовах висока концентрація спрею зменшує випаровування діючих речовин. З іншого боку, це зменшує використання пестицидів та є позитивним для екосистеми.

Однак при використанні препарату SOLU K 52 слід брати до уваги й те, що поглинальна здатність рослини є обмеженою. Передозування може призвести до опіків листя. Тому важливо дотримуватись відповідних концентрацій, зокрема при поділі на кілька доз.

Фактично, раннє листкове підживлення препаратом SOLU K 52 можна проводити вже тоді, коли сильні дощі або тривала засуха зробили свій негативний вплив на баланс поживних речовин у ґрунті ще до посівної.

Якщо у перший місяць після посіву починаються тривалі посушливі періоди або сильні дощі, тоді ми також рекомендуємо повести перше листкове підживлення препаратом SOLU K 52. Тому що дефіцит на такій ранній стадії потім дуже важко компенсувати у подальшому процесі росту.

На генеративній стадії існує підвищена потреба у калію та сірці (сульфаті). Листкове підживлення на цій стадії може мати значний позитивний вплив на кількість та якість врожаю.

Ми рекомендуємо при нормі застосування 400 л/га концентрацію добрива у розчині для обприскування 2 кг/л та кількість добрива 4 кг/га. Це дасть поживних речовин у кількості 2,2 кг/га K2SO та 0,7 кг/га S.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПІДЖИВЛЕННЯ

Діаграма росту
bottom of page