Листкове підживлення цукрового буряка препаратом SOLU K 52
Постійне забезпечення поживними речовинами аж до збирання врожаю
Цукровий буряк вирощують у більшості європейських країн. Він полюбляє багатий поживними речовинами глибокий ґрунт та хороше зволоження. Посів здійснюється від середини березня до середини квітня, коли температура ґрунту все ще є дуже низькою.
Оскільки у перші три-чотири місяці після посіву з ґрунту вилучається багато поживних речовин, то більшість поживних речовин слід вносити ще перед посівом. Тут слід врахувати, що цукровий буряк надає перевагу азоту як нітрату. Однак швидкість нітрифікації амонію залежить від температури ґрунту: Чим вищою вона є, тим швидше може поступати азот до рослини через ґрунт. При зростанні температури ґрунту з 20 градусів до 30 градусів швидкість реакції нітрифікації збільшується вдвічі. Незалежно від типу основного добрива, коли температура ґрунту перевищує 20 градусів, використання сірчаного добрива у формі сульфату може бути доцільним, щоб, по-перше, підвищити ефективність азоту, а по-друге, запобігти вимиванню нітратів у ґрунтові води.
УВАГА! Уникайте використання багатих азотом добрив впродовж останньої третини фази росту, оскільки надлишок азоту та протеїну негативно вплине на екстракцію цукру.
Коли слід підживлювати цукровий буряк препаратом SOLU K 52?
Незалежно від доступної кількості калію після основного ґрунтового підживлення, ми рекомендуємо трьохразове листкове підживлення препаратом SOLU K 52 польовим обприскувачем:
-
10 кг/га на стадії росту рослини від 6 до 8 листків
-
10 кг/га на стадії росту рослини від 10 до 12 листків
-
10 кг/га при досягненні загального затінення/покриття ґрунту.
Такий порядок дій при листковому підживленні (по 30 кг SOLU K 52 / га – це відповідає близько 16 кг K2O та 13,5 кг SO3) продемонстрував на полях Центральної Європи збільшення врожайності на понад 10% та збільшення вмісту цукру на понад 20%.
При очікуваній врожайності цукрового буряка 50 т/га, ґрунт втрачатиме кількість поживних речовин у п’ятикратному розмірі. Однак слід зазначити, що завжди слід визначати загальну потребу у поживних речовинах, щоб уникнути дефіциту у листках та забезпечити ефективний процес синтезу цукру.
Завдяки листковому підживленню препаратом SOLU K 52 можна досягти більшої врожайності та більш оптимального вмісту цукру.
Поглинання/втрата поживних речовин на 10 т буряка, разом із середніми значеннями листкового підживлення:
30 кг/га добрива для листкового підживлення у вигляді препарату SOLU K 52 відповідає 16 кг/га K2O та 13,5 кг SO3.
Як SOLU K 52 може позитивно впливати на ріст та врожайність цукрового буряка?
Сірка є ключовим фактором для підвищення ефективності азоту. Експерименти підтверджують, що рослина ефективніше поглинає азот, якщо вона шляхом листкового підживлення одержує сірку. Підживлення також є pH-нейтральним, тому не відбувається підкислення ґрунту. Натомість відзначається значне покращення якості та врожайності.
Калій потрібен рослині для фотосинтезу, він допомагає активізації ферментів та підтримує природню стійкість рослин до шкідників, хвороб, морозів та посухи. Під час росту забезпечити достатнє споживання калію може бути складно. Цільове листкове підживлення покращує поглинання калію рослиною, якщо потреба у калію є дуже високою або якщо поглинання калію через корені є обмеженим.